Home Příroda Makro Markétka Zajímavosti Odkazy7.2.2006
spuštění stránek
Vítej ve Vavrochově fotogalerii.

Na těchto stránkách budu postupně vystavovat své fotografické počiny. Stránky jsou zatím jednoduše rozděleny do pěti kategorií - Příroda, Makro, Zajímavosti. Speciální kategorií jsem vytvořil pro svoji tříměsíční dcerušku Markétku. A samozřejmě nechybí ani odkazy na zajímavé webové stránky. Pokud bude čas, budu stránky rozšiřovat a zdokonalovat. Momentálně však budou sloužit pouze k prezentaci mých fotek.

Svou fotografickou "kariéru" jsem odstartoval, když jsem dostal od rodičů k Vánocům malý kinofilmový kompakt Olympus Mju Zoom (mimochodem měl 2násobný optický zoom :-)). Už tenkrát mě ale focení neobyčejně bavilo, ač jsem toho o fotografování moc nevěděl. Takové pojmy jako clona, rychlost závěrky, ohnisková vzdálenost nebo hloubka ostrosti mi byly tenkrát cizí. Až s nástupem digitální techniky jsem začal pronikat do tajů fotografické teorie i praxe, číst fotočasopisy a samozřejmě tu byl i internet a na něm neskutečné množství informací, které mě lákaly k přečtení. Digitální dráhu jsem tedy odstartoval s malým, ač poměrně výkonným, 5Mpx kompaktem Canon Powershot S50. Zanedlouho jsem ale zjistil, že tenhle mrňous už nestačí mým stále narůstajícím požadavkům, a tak jsem začal pokukovat po vyšší třídě. Netrvalo dlouho a pořídil jsem si svůj druhý digitál. Zůstal jsem věrný značce a přešel na Canon Powershot Pro1 (EVF zrcadlovku, leč bez výměnných objektivů), který mám až dodnes. I ten má samozřejmě své mouchy. Některé vyřešil nový firmware, s některými jsem se již smířil. Jinak jsem s ním ale maximálně spokojený. Mým velkým snem do budoucna je digitální zrcadlovka s výměnnými objektivy. Můžeš hádat, jaká to bude značka :-).

Nejraději fotím v přírodě. Neznám lepší formu odpočinku, než jakou jsou výlety do přírody s foťákem na krku a batohem plným příslušenství na rameni. Proto také každým rokem pořádáme s kamarády výpravu za krásami naší země (Krkonoše, Šumava). Pro letošní rok máme naplánované Jizerské hory. V říjnu 2005 mi přibyl jeden významný fotografický objekt, a sice moje dcerka Markétka. Takže momentálně se více či méně specializuju na záběry mýho broučka. Na přírodu tak moc času nezbývá. Pokud se Ti některé záběry budou líbit, je to známka toho, že se na svět koukáš podobnýma očima jako já.